[iframe style=”border:none” src=”//html5-player.libsyn.com/embed/episode/id/5736537/height/90/width/700/thumbnail/yes/render-playlist/no/theme/custom/tdest_id/419727/custom-color/ef633c” height=”90″ width=”700″ scrolling=”no” allowfullscreen webkitallowfullscreen mozallowfullscreen oallowfullscreen msallowfullscreen]
Efter Nordkorea var vores næste stop den anden del af hvad der engang var det samme land. Men i dag et meget anderledes sted.
Jeg rejser stadig sammen med min yngste datter, Clara på 20, og vi er kommet til Sydkorea og havde besluttet at besøge to steder i landet. Men først skulle vi til endnu en storby – hovedstaden Seoul.
Vi møder en af de lokale, Dong Mi Lee, der er redaktør for Time Out Seoul til en snak om landet, byen, befolkningen, K-pop og Nordkorea.














